LAJMI I FUNDIT:

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme – Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme – Reali i katërti

Në këtë epokë të Fair Play Financiar, të ardhurat janë thelbësore për të gjitha klubet e futbollit. Sigurisht, skuadrat mund të mbledhin fonde duke shitur lojtarë, por të ardhurat nga ndeshjet luajnë gjithashtu një rol kyç në qëndrueshmërinë e çdo skuadre profesionale.

Në të vërtetë, për aq sa fansat trajtohen sikur nuk kanë rëndësi, rezulton se kanë vërtet rëndësi. Dhe në raportin “The European Club Finance and Investment Landscape” nga UEFA, është dhënë një pasqyrë se sa para po fitojnë ekipet kryesore në të gjithë Evropën në ditët e ndeshjeve, për sa i përket të ardhurave nga stadiumi.


Raporti, duke përdorur të dhëna nga viti 2023, vë në dukje se 12 muajt e fundit ishin një vit i mirë për 20 klubet kryesore, pasi të ardhurat e tyre nga ndeshjet u rritën me 32 për qind jashtëzakonisht të shëndetshme, me vetëm katër klube që raportuan rënie. Ai shton se rritjet më të mëdha absolute në të ardhurat e portës u raportuan nga klubet spanjolle dhe italiane.

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi
Lexo po ashtu E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

Duke parë të gjitha të dhënat komplekse, GIVEMESPORT i ka publikuar shifrat – me një tabelë që tregon 15 më të mirat dhe një seksion që përfshin më shumë detaje për 10 të fundit:

Bileta sezonale

  1. Tarifat e anëtarësimit të lidhura me biletat
  2. Shitja e biletave për një ndeshje
  3. Mikpritja dhe koncesionet e ditës së ndeshjes

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
“Nuk doja”, ylli 200 milionësh i Real Madridit konfirmon se dikur refuzoi transferimin prej 3 milionë eurosh te Liverpooli

“Nuk doja”, ylli 200 milionësh i Real Madridit konfirmon se dikur refuzoi transferimin prej 3 milionë eurosh te Liverpooli

Ndërkombëtare
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
Kalo në kategori