LAJMI I FUNDIT:

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

Fati i Kepa Arrizabalagas te Real Madridi bëhet gjithnjë e më i errët pasi portieri spanjoll mbetet nën hijen e Andriy Lunin që po shkëlqen në portën merengue. Situata bëhet edhe më e komplikuar duke qenë se Arrizabalaga është në huazim nga Chelsea deri në fund të sezonit dhe londinezët kërkojnë një tarifë të konsiderueshme për lirimin e tij.

Me ukrainasin që siguron vendin e tij startues dhe belgun Thibaut Courtois të padiskutueshëm kur të rikuperohet nga lëndimi i tij, shanset e Kepa në Santiago Bernabuu po zbehen.


Jude Bellingham do të luajë në një pozicion të ri për të akomoduar Kylian Mbappen te Real Madridi
Lexo po ashtu Jude Bellingham do të luajë në një pozicion të ri për të akomoduar Kylian Mbappen te Real Madridi

Performanca solide dhe e sigurt e Lunin ka bindur Carlo Ancelottin dhe stafin e trajnerëve se ai ka potencialin për të qenë portieri i ardhshëm i portës së Real Madridit.

Dilema qëndron në situatën kontraktuale të Kepës. Chelsea nuk do të lejojë që portieri bask të largohet pa një dëmshpërblim të konsiderueshëm, i vlerësuar në rreth 20-25 milionë euro, shumë që Real Madrid aktualisht nuk dëshiron ta paguajë.

Me prioritete të tjera financiare dhe një skuadër që kërkon përforcime në fusha të ndryshme, drejtuesit e klubit madrilen hezitojnë të bëjnë një investim të konsiderueshëm në një pozicion ku tashmë kanë talent.

Ky realitet e lë Kepën në një pozitë të pasigurt. Pa mundësi për të provuar vlerën e tij në fushë dhe me një të ardhme të pasigurt te Real Madridi, vera e ardhshme do të jetë koha kur portieri do të kërkojë horizonte të reja. Me klubet në Evropë potencialisht të interesuara për shërbimet e tij, Kepa mund të gjejë një fillim të ri larg kryeqytetit spanjoll. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori