Malisheva e Bekim Isufit sërish leksione futbolli me një lojtar më pak – ia shkakton humbjen e parë kampionit

Malisheva ka marr fitoren e dytë me radhë, duke mposhtur  Ballkanin me rezultat 3-2 në kuadër të javës së katërt.

Vendasit e nisën shumë mirë takimin, duke rrezikuar të parët ku e shënuan edhe golin.

Një harkim në zonë gjeti kokën e Arbër Prekazit i cili shënoi për 1-0 duke i dhënë epërsinë Malishevës.

May be an image of 3 people, people playing football, people playing soccer and text

Por në minutën e 28-të u barazuan shifrat, me Sunday Adetunji që shënoi pas asistimit të Queven Inacios për 1-1.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë Etnik Brruti u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Kur pritej një dominim i Ballkanit në pjesën e dytë, ndodhi e kundërta.

Malisheva kaloi në epërsi prej 2-1  me Drilon Hazrollajn që shënoi golin në minutën e 61-të.

Por me kaq vendasit nuk u ndalën, ku Fatjon Bunjaku shënoi gol nga afërsia në minutën e 73-të për 3-1, duke i dhënë një goditje të madhe Ballkanit.

Krejt çfarë bëri kampioni në fuqi ishte një gol në minutën e 90-të me Queven Inacios për 3-2.

Pas kësaj fitoreje Malisheva ka 7 pikë, aq sa ka edhe Ballkani. /Telegrafi/

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin

Liga e Parë
Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

Notat e lojtarëve, Man Utd 0-3 Liverpool: Salah ndeshje pothuajse perfekte

Liverpooli shumë i fortë për Manchester Unitedin - dominim, gola dhe fitore e madhe në ‘Old Trafford’