Kroacia dhe Çekia ndajnë pikët, mbetet i hapur kualifikimi në Grupin D

Është mbyllur pa fitues ndeshja mes Kroacisë dhe Republikës Çeke në Hampden Park të Glasgow 1-1.

Kroacia erdhi në këtë ndeshje pas humbjes nga Anglia 1-0, derisa Republika Çeke pas fitores 2-0 ndaj Skocisë.

Pikët ishin shumë të rëndësishme për të dyja skuadrat që menjëherë filluan të sulmonin, ku çekët patën rastin e parë me Patrik Schick, por pa sukses.

Ivan Perisic u kundërpërgjigj nga ana tjetër, por duke mos arritur të dërgojë topin në rrjetë.

E në minutën e 35-të, çekët fituan penallti kur Dejan Lovren goditi me bryll sulmuesin Schick.

Anëtari i Bayer Leverkusen u tregua i saktë nga pika e bardhë duke kaluar Çekinë në epërsi 1-0 dhe duke shënuar njëherit golin e tretë në këtë evropian.

Vetëm dy minuta më vonë, Ante Rebic pati një rast të artë shënimi, por goditja e tij shkoi jashtë portës.

Kësisoj 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan me epërsinë minimale të çekëve 0-1.

Me të filluar pjesa e dytë, kroatët barazuan shifrat në 1-1.

Andrej Kramaric asistoi bukur te Ivan Perisic i cili me një goditje të fuqishme shënoi për të barazuar rezultatin.

Kroacia pati iniciativën dhe rastet deri në fund të ndeshjes, kur shpërdoruan Vlasic dhe Petkovic.

Gjithsesi në fund ndeshja e zhvilluar në Hampden Park përfundoi pa fitues 1-1.

Republika Çeke kryeson në Grupin D pas dy ndeshjeve me katër pikë, derisa Kroacia ka një pikë.

Ndeshjen e radhës çekët e zhvillojnë ndaj Anglisë, derisa Kroacia luan me Skocinë ku do të kërkojë kualifikimin. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit