LAJMI I FUNDIT:

Këto janë 20 skuadrat që nuk kanë luajtur asnjëherë në një kategori më poshtë se elita (Foto)

Këto janë 20 skuadrat që nuk kanë luajtur asnjëherë në një kategori më poshtë se elita (Foto)

Gjatë gjithë historisë së futbollit ka shumë ekipe që nuk kanë luajtur kurrë në ligën inferiore.

Reklama

Është e përditshmja spanjolle “AS” e cila ka publikuar listën me 20 skuadrat evropiane që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në një kategori tjetër përveç asaj elitare.

E nisim nga Spanja ku Real Madrid, Barcelona dhe Athletic Bilbao janë tre skuadrat e vetme që nuk kanë luajtur në kategorinë inferiore.

Itali, vetëm Interi nuk ka luajtur në Serie B, pasi në vitin 2006 Juventusi e provoi të luajë në ligën inferiore si pasojë e skandalit “Calciopoli”.

Ndërsa Roma në vitin 1951 ka zhvilluar një sezon katastrofë duke rënë nga kategoria.

Gjermani, të gjithë e prisnin Bayernin, por befasia është vetëm skuadra e Hamburgut që nuk e ka provuar kurrë të bjerë nga kategoria.

Ajo që bën përshtypje është se në Angli të gjithë e kanë provuar një kategori më të ulët.

Më poshtë keni listën e skuadrave që nuk e kanë provuar kurrë të luajnë në kategorinë.

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

Xavi i përgjigjet akuzave ndaj Barcelonës për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori