LAJMI I FUNDIT:

Fenerbahce

645 Artikuj

Mesut Ozil pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Mesut Ozil pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Ndërkombëtare
Rikthimi prekës i futbollit në Turqi, u bën homazhe për viktimat e tërmetit

Rikthimi prekës i futbollit në Turqi, u bën homazhe për viktimat e tërmetit

Ligat tjera
Hidhet shorti në Ligën e Evropës, mësohen çiftet e fazës së 1/8

Hidhet shorti në Ligën e Evropës, mësohen çiftet e fazës së 1/8

Liga e Evropës
Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Ndërkombëtare
Mundësi tjetër për Zaniolon, po e konsideron transferimin në Turqi

Mundësi tjetër për Zaniolon, po e konsideron transferimin në Turqi

Serie A
Vazhdojnë befasitë e këtij afati kalimtar: Kyle Walker te Fenerbahce?

Vazhdojnë befasitë e këtij afati kalimtar: Kyle Walker te Fenerbahce?

Ligat tjera
E ardhmja e Strakoshës larg Brentfordit, Fenerbahce interesohet për portierin shqiptar

E ardhmja e Strakoshës larg Brentfordit, Fenerbahce interesohet për portierin shqiptar

Premier League
Nga lufta në Kosovë, te vdekja e babait në luftë, karriera e hershme, shkëlqimi dhe largimi i mundshëm nga Mallorca – Vedat Muriqi i tregon të gjitha në një intervistë për Marca

Nga lufta në Kosovë, te vdekja e babait në luftë, karriera e hershme, shkëlqimi dhe largimi i mundshëm nga Mallorca – Vedat Muriqi i tregon të gjitha në një intervistë për Marca

La Liga
Icardi ngacmon Milanin dhe Fenerbahcen në të njëjtën kohë: Tjetër derbi, i njëjti tregim

Icardi ngacmon Milanin dhe Fenerbahcen në të njëjtën kohë: Tjetër derbi, i njëjti tregim

Ligat tjera
Jetmir Topalli shënon ndaj Fenerbahces, por nuk i mjafton Istanbulsporit

Jetmir Topalli shënon ndaj Fenerbahces, por nuk i mjafton Istanbulsporit

Ligat tjera
Fenerbahce rikthen interesimin për Xherdan Shaqirin, turqit kanë gati ofertën

Fenerbahce rikthen interesimin për Xherdan Shaqirin, turqit kanë gati ofertën

Ligat tjera
Nuk arriti të shënonte ndaj Dinamo Kiev, Batshuayi fajëson këpucët e tij sportive

Nuk arriti të shënonte ndaj Dinamo Kiev, Batshuayi fajëson këpucët e tij sportive

Liga e Evropës
Në dy raste pothuajse të njëjta, Jetmir Topalli dërrmoi mbrojtjen e Fenerbahces

Në dy raste pothuajse të njëjta, Jetmir Topalli dërrmoi mbrojtjen e Fenerbahces

Ligat tjera
Sot zhvillohen ndeshjet e pesta të grupeve në Ligën e Evropës, shumë skuadrat kërkojnë kualifikimin

Sot zhvillohen ndeshjet e pesta të grupeve në Ligën e Evropës, shumë skuadrat kërkojnë kualifikimin

Liga e Evropës
Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Aliovski mund të mbetet te Fenerbahce, klubi turk planifikon blerjen e kartonit të tij

Ligat tjera
Po shkëlqen në Bundesliga, Augsburgu vendos ta blejë Mërgim Berishën nga Fenerbahce

Po shkëlqen në Bundesliga, Augsburgu vendos ta blejë Mërgim Berishën nga Fenerbahce

Bundesliga
Shqiptarët pushtojnë Superligën e Turqisë në futboll – plot 17 prej tyre luajnë në 10 skuadra elitare

Shqiptarët pushtojnë Superligën e Turqisë në futboll – plot 17 prej tyre luajnë në 10 skuadra elitare

Romak Zeqiri
I dështoi transferimi te Nottingham Forest në minutën e fundit, Batshuayi përfundon te Fenerbahce në Turqi

I dështoi transferimi te Nottingham Forest në minutën e fundit, Batshuayi përfundon te Fenerbahce në Turqi

Premier League
Zyrtare: Mërgim Berisha huazohet te Augsburgi në Bundesliga

Zyrtare: Mërgim Berisha huazohet te Augsburgi në Bundesliga

Bundesliga
Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke

Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke

Ligat tjera
Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces

Ermir Lenjani arkitekt i golit kundër Fenerbahces

Ligat tjera
Brohoritën emrin e Vladimir Putinit në humbjen ndaj Dynamo Kievit – UEFA merr masa të ashpra ndaj Fenerbahces

Brohoritën emrin e Vladimir Putinit në humbjen ndaj Dynamo Kievit – UEFA merr masa të ashpra ndaj Fenerbahces

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Alioski kompleton transferimin te Fenerbahce

Zyrtare: Alioski kompleton transferimin te Fenerbahce

Ligat tjera
Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Ligat tjera