Notat e lojtarëve, Manchester City 3-1 Copenhagen: Julian Alvarez, lojtar i ndeshjes

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Copenhagen me rezultat 3-1 edhe në ndeshjen kthyese të fazës së parë të eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, për të kaluar në çerekfinale.

Manuel Akanji, Julian Alvarez dhe Erling Haaland i shënuan golat për qytetarët, ndërsa golin e nderit për danezët e shënoi Mohamed Elyounoussi.

Lojtari më i mirë në ndeshje doli të jetë Alvarez që nga SofaScore u vlerësua me notën 8.3.

Pas tij vlerësim të lartë kishin Rico Leëis (7.5), Manuel Akanji (7.5) dhe Mateo Kovacic (7.5).

Te mysafirët më i miri ishte Elyounoussi me notën 7.6, ndërsa më i dobëti në fushë u vlerësua portieri Kamil Grabara me notën 5.1.

Notat e lojtarëve të Man City dhe Copenhagen

/Telegrafi/

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta