Corinthians, shpallet kampion i Brazilit

Corinthians ia ka arritur të fitojë titullin e më të mirit në Brazil, tre javë para fundit.

Kampionët u kurorëzuan pas fitores së arritur në shtëpi ndaj Fluminense me rezultat 3-1.

Vendasit nuk e nisën mirë takimin, pasi Henrique i dha Fluminense epërsinë që në minutën e parë.

Por dy gola në tre minutat e para të pjesës së dytë nga Jo dhe goli nga Jadson i siguruan titullin Corinthians.

Fitorja ishte e veçantë për trajnerin Fabio Carille, që e mori drejtimin e skuadrës thuajse një vit më parë, dhe ia arriti të nxjerrë kampion skuadrën nga Sao Paolo.

Për herë të fundit, Corinthians e fitoi titullin në vitin 2015 ndërsa ky është titulli i shtatë.

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq "më të keq në histori" në ligën e Francës, ndërsa tifozët thonë 'ne menduam se Liga Premier ishte keq'

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët