Viti 2017 ishte një tjetër vit interesant në botën e sportit.

Normalisht që zakonisht janë sukseset ato që mbahen mend nga një vit kalendarik, por 2017-ta ishte edhe viti ku shumë sportistë u pensionuan.

Ata u larguan vetëm si pjesëmarrës aktiv, kjo pasi shumë nga ata në një ose tjetrën mënyrë do vazhdojnë të japin kontributin e tyre.

Më poshtë keni disa nga emrat më të mëdhenj:

Pablo Prigioni

(Getty Images)

Usain Bolt

Alvaro Arbeloa

Zinedine Zidane dhe Alvaro Arbeloa duke festuar triumfin në Ligën e Kampionëve në vitin 2016 (Getty Images)

Andrew Talansky

(Getty Images)

Catalina Ponor

(Getty Images)

Michu

David Lee

(Getty Images)

Philipp Lahm

Wladimir Klitschko

Ze Roberto

Ronaldinho

Miguel Cotto

(Getty Images)

Esteban Cambiasso

Francesco Totti

Frank Lampard

Kaka

Andrea Pirlo

Felipe Massa

Radek Stepanek

(Getty Images)

Xabi Alonso

/Telegrafi/