Paris Saint-Germain kishte njërin prej afateve kalimtare më të mira në histori të tyre.

Gjiganti francez arriti të transferonte katër top lojtarë pa paguar asnjë cent si: Gianluigi Donnarumma, Georginio Wijnaldum, Sergio Ramos dhe Lionel Messi.

Ata po ashtu e mbyllën edhe transferimin e Danilo Pereiras, derisa paguan 70 milionë euro për transferimin e Achraf Hakimit nga Interi.

Për sekondë, minutë, orë, ditë, javë dhe muaj - paga e majme e Messit te Paris Saint-Germain Për sekondë, minutë, orë, ditë, javë dhe muaj - paga e majme e Messit te Paris Saint-Germain

Natyrisht se me këto transferime, PSG mund të konsiderohet si favorit kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve në këtë edicion që sapo ka filluar për ta.

Derisa sezoni i ri i garës më të madhe për klube në Evropë fillon në muajin shtator, Sky Sport ka renditur skuadrat dhe shanset e tyre për të fituar trofeun e çmuar:

20# Lille – 100/1

19# VfL Wolfsburg – 100/1

18# AC Milan – 66/1

17# Ajax Amsterdam – 66/1

16# Porto – 66/1

15# Sevilla – 66/1

14# Atalanta – 50/1

13# RB Leipzig – 50/1

12# Inter Milan – 40/1

11# Borussia Dortmund – 33/1

10# Atletico Madrid – 25/1

9# Juventus – 20/1

8# Barcelona – 20/1

7# Real Madrid – 16/1

6# Manchester United – 12/1

5# Liverpool – 10/1

4# Chelsea – 9/1

3# Bayern Munich – 8/1

2# Manchester City – 7/2

1# Paris Saint-Germain – 3/1

Neymar and Kylian Mbappe in action for PSG

/Telegrafi/