Lionel Messi tashmë është edhe zyrtarisht lojtar i Paris Saint-Germain, derisa nënshkroi kontratë dyvjeçare.

Ylli argjentinas e kompletoi kalimin te skuadra franceze të martën mbrëma, derisa në mesditë ishte nisur për në Paris.

Pas 21 vitesh, 34-vjeçari u larguar nga Barcelona, shkaku që klubi nuk arriti të regjistronte atë, si pasojë e problemeve financiare.

Me largimin e Messit shumë humbje te Barcelona – kalimi i argjentinasi te PSG, markës së Barcelonës i kushton 137 milionë euro Me largimin e Messit shumë humbje te Barcelona – kalimi i argjentinasi te PSG, markës së Barcelonës i kushton 137 milionë euro

Kështu, PSG e shfrytëzoi mundësinë dhe arriti t’i marrë shërbimet e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë si një lojtar i lirë.

Tashmë është bërë e ditur se Messi do të fitojë 35 milionë euro te klubi nga Parisi, e i bije afër tre milionë euro në muaj.

‘Një diamant i ri në Paris’ – PSG zyrtarizon Messin ‘Një diamant i ri në Paris’ – PSG zyrtarizon Messin

Paga e argjentinasit në sekondë, minutë, orë, ditë, javë dhe muaj:

Për sekondë – 2.41 euro

Për minutë – 144.68 euro

Për orë – 8,680 euro

Për ditë – 104,000 euro

Për javë – 729,000 euro

Për muaj –  3 milionë euro. /Telegrafi/