Dy gola të shpejtë në finalen e Ligës së Evropës, shënojnë De Jong dhe Godin

Sevilla - Inter . (Photo by Lars Baron/Getty Images)

Janë shënuar edhe dy gola të tjerë në finalen e Ligës së Evropës.

Sevilla kaloi për herë të parë në epërsi, kur në minutën e 33-të gjetën golin e dytë në këtë sfidë.

Ever Banega asistoi për mrekulli për Luuk de Jong i cili shënoi me kokë për ta kaluar klubin spanjoll në epërsi.

Gjithsesi klubi spanjoll e mbajti epërsinë për vetëm tre minuta, pasi Inter barazoi rezultatin.

Marcelo Brozovic asistoi për mrekulli për Diego Godin i cili shënoi me kokë për 2-2. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur