UEFA ka shpallur tre të nominuarit më të mirë për çmimin e UEFA-s për ‘Lojtarin e Vitit’ dhe Trajnerin e Vitit për sezonin 2021/22.

Është afruar edhe ceremonia e zgjedhjes së më të mirëve të vitit në Evropë për sezonin e fundit, pasi UEFA tashmë ka shpallur emrat.

Karim Benzema, Thibaut Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit më të mirë për çmimin e UEFA-s, për lojtarin më të mirë të vitit 2021/22.

Të nominuarit për çmimin e trajnerit të vitit janë: Carlo Ancelotti, Josep Guardiola, Jurgen Klopp.

Fituesi do të emërohet – së bashku me trajnerin e vitit për meshkuj të UEFA-s dhe lojtarin dhe trajnerin e vitit për femra – gjatë ceremonisë së shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve të UEFA-s 2022/23 në Stamboll të enjten më 25 gusht.

Reklama
Reklama

Jorginho fitoi çmimin ‘Lojtari i Vitit’ për meshkuj gjatë sezonit 2020/21, pasi u bë vetëm lojtari i dhjetë që fiton një Kupë Evropiane dhe një Kampionat Evropian në të njëjtin vit. /Telegrafi/