LAJMI I FUNDIT:

Real Madrid dhe Liverpool i bashkohen garës për Mykhaylo Mudryk

Real Madrid dhe Liverpool i bashkohen garës për Mykhaylo Mudryk

Mykhaylo Mudryk është shpresa e madhe e futbollit ukrainas.

Sulmuesi i talentuar ukrainas po shkëlqen me Shakhtar Donetsk dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane.


Gjatë afatit kalimtar veror, në drejtim të Shakhtar Donetsk shkuan disa oferta kryesisht nga skuadrat angleze.

Arsenal, Newcastle United, Everton dhe West Ham United e kërkuan anësorin ukrainas, derisa Roma dhe Lazio u interesuan nga Serie A.

Por duke parë shkëlqimin e tij, numri i skuadrave të mëdha që e duan është rritur, pasi tani në garë janë edhe Real Madrid dhe Liverpool.

21-vjeçari ka shënuar dy gola e ka asistuar në dy të tjerë në dy sfidat e para në grupet e Ligës së Kampionëve, duke treguar formë të lartë.

Marca ka raportuar se si Los Blancos ashtu edhe The Reds janë duke e përcjellë ecurinë e ukrainasit deri në janar para se të përgatisin ofertë për të.

Në garë për anësorin këmbëshpejtë mbetet edhe Arsenal, derisa Shakhtar është gati ta lejoj largimin e lojtarit vetëm nëse vije ndonjë ofertë mbi 40 milionë euro. /Telegrafi/
You sent

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori