LAJMI I FUNDIT:

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Pse Interi shpreson që Real Madridi të nënshkruajë me Harry Kane?

Raportet e mediave nga Spanja sugjerojnë se Real Madridi është duke u përgatitur për të nisur një ofertë konkrete për yllin e Tottenham Hotspur, Harry Kane, një marrëveshje që Interi shpreson se do ta arrijë këtë verë.

Reklama

Los Blancos së fundmi i thanë lamtumirën sulmuesit Karim Benzema, i cili u largua nga kryeqyteti spanjoll pas 14 vitesh për t’u bashkuar me skuadrën saudite Al-Ittihad dhe tani po kërkojnë një zëvendësues afatgjatë për francezin.

Sipas gazetës Marca, trajneri Carlo Ancelotti dëshiron që Real Madridi të nënshkruajë me Kane, kontrata e të cilit me Spurs skadon vitin e ardhshëm.

Florentino Perez nuk do të nxitojë për ofertën drejt Harry Kane
Lexo po ashtu Florentino Perez nuk do të nxitojë për ofertën drejt Harry Kane

Një ofertë prej 80 milionë eurosh po përgatitet për yllin anglez dhe Interi po e vëzhgon me vëmendje situatën.

Sipas Calciomercato.com, Interi është i shqetësuar që Real Madridi mund ta kthejë vëmendjen te Lautaro Martinez nëse ata dështojnë të nënshkruajnë Kane, kështu që ata shpresojnë të shohin yllin e Spurs të shkojë në Spanjë në muajt e ardhshëm.

Lautaro, i cili është kontraktuar me Nerazzurrët deri në vitin 2026 me një pagë prej gjashtë milionë euro neto në sezon, është i lumtur në Giuseppe Meazza, por gjërat mund të ndryshojnë nëse vjen një telefonatë nga kryeqyteti spanjoll. /Telegrafi/