LAJMI I FUNDIT:

Planet e UEFA-s për të shpëtuar Juventusin “do të prekin Barcelonën dhe Real Madridin”

Planet e UEFA-s për të shpëtuar Juventusin “do të prekin Barcelonën dhe Real Madridin”

Problemet e Juventusit këtë sezon kanë qenë të dokumentuara mirë. Gjigantët italianë u goditën me një zbritje prej 15 pikësh në fillim të këtij sezoni, gjë që ka dëmtuar rëndë shanset e tyre për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Reklama

Megjithatë, situata mund të përkeqësohet, me financat e tyre duke u hetuar nga UEFA, gjë që mund të çojë në një ndalim nga futbolli evropian për skuadrën e Serie A.

Por, sipas La Gazzetta dello Sport, Aleksander Ceferin, presidenti i organit qeverisës të futbollit evropian, është i përgatitur të ndihmojë Juventusin të zgjidhë problemet e tyre, me kusht që t’i kthejnë shpinën Superligës Evropiane.

Krahas Juventusit, Barcelona dhe Real Madridi kanë mbajtur gjallë shpresat e tyre për ligën pasi propozimi fillestar u shpërbë në vitin 2021.

Megjithatë, nëse klubi italian tërhiqet, mund të ketë një efekt të madh në të ardhmen e Superligës Evropiane.

Vetë Barcelona po hetohet nga UEFA për “çështjen Negreira”, megjithëse hierarkia e klubit është e bindur se ata nuk do të ndëshkohen për këtë çështje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Zyrtare: Karim Benzema vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Kante rrugës për t’iu bashkuar Benzemas te Al Ittihadi me përfitime shumëmilionëshe

Ligat tjera
Kalo në kategori