LAJMI I FUNDIT:

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubi i madh brazilian, Santos ka rënë nga kategoria superiore këtë sezon, duke u bërë një nga klubet më të mëdha që përjetojnë rangjet më të ulëta, pas 111 viteve ekzistencë dhe lojë në rangun elitar.

Një rënie nga kategoria është një nga momentet më të dhimbshme që mund të përjetojë një tifoz i ekipit.

Kjo bëhet një tragjedi edhe më e madhe nëse je pjesë e ‘fisnikërisë’ së futbollit botëror dhe je nga ato klube që nuk kanë shkelur kurrë në ‘ferr’.

Klubi i famshëm ra nga kategoria pas 111 vitesh themelimi, tifozët krijuan kaos të paparë në qytet
Lexo po ashtu Klubi i famshëm ra nga kategoria pas 111 vitesh themelimi, tifozët krijuan kaos të paparë në qytet

Kështu ka ndodhur me Santosin që ka braktisur këtë grup të përzgjedhur, pas plotë 111 viteve lojë në ligën elitare.

Gazeta spanjolle Marca ka publikuar një artikull me skuadrat që nuk kanë rënë kurrë nga kategoria, ku shihen klube të mëdha si Real Madridi, Barcelona, Bayern Munichu, Interi dhe Ajaxi.

Në Angli, gazeta spanjolle i ka llogaritur skuadrat vetëm prej kur kampionati njihet si Liga Premier.

Më poshtë keni listën me 23 klubet që nuk kanë rënë kurrë nga kategoria:

Real Madrid

FC Barcelona     

                                                                                     

Athletic Bilbao

Bayern Munich

Bayer Leverkusen (në epokën e Bundesligës)

Everton (në epokën e Ligës Premier)

Manchester United (në epokën e Ligës Premier)

Arsenali (në epokën e Ligës Premier)

Chelsea (në epokën e Ligës Premier)

Liverpool (në epokën e Ligës Premier)

Tottenham (në epokën e Ligës Premier)

Ajax

PSV Eindhoven

Feyenoord

Inter 

Benfica

Porto

Sporting Lisbona 

Boca Juniors

Flamengo

Sao Paulo

Penarol

Montevideo National

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori