LAJMI I FUNDIT:

Se nuk ishte në elementin e tij ndaj Middlesbrough, e tregon edhe ky moment i turpshëm për Ronaldon

Se nuk ishte në elementin e tij ndaj Middlesbrough, e tregon edhe ky moment i turpshëm për Ronaldon

Manchester United u eliminua të premten mbrëma nga FA Cup, pasi dështoi të mposhte Middlesbroughn përmes penalltive.

Reklama

Por, vëmendje në këtë takim mori edhe një penallti e humbur nga Cristiano Ronaldo në minutën e 20-të, dhe një huqje në pasim në atë të 56-të.

Ylli portugez nuk ishte në mbrëmjen e tij më të mirë, derisa momenti i pjesës së dytë ishte edhe më shumë i turpshëm për të.

A duhej pranuar goli i Middlesbrough ndaj United - Mark Clattenburg tregon pikat kyçe
Lexo po ashtu A duhej pranuar goli i Middlesbrough ndaj United - Mark Clattenburg tregon pikat kyçe

Derisa topi ishte në shpejtësi dhe po tentonte ta shpëtonte nga vija fundore, Ronaldo bëri një huqje në pasim.

Atij iu ngatërruar topin në këmbë dhe doli së bashku më të jashtë vijës së fushës.

Koha e rregullt përfundoi 1-1 mes dy skuadrave, e në penallti, Middlesbrough u tregua më i saktë, duke shënuar tetë sosh, për dallim nga United që realizoi një më pak. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Zbulohet buxheti i transferimeve verore të Newcastle United, shokohen tifozët

Premier League
Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Mesazhet e Guardiolës për italianët përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Rafael Leao zgjedh përfundimisht numrin e ri te Milani

Serie A
Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

Real Madridi pritet t’i japë Bellinghamit numrin legjendar pas transferimit

La Liga
Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

Zyrtare: Brahim Diaz rikthehet te Real Madridi

La Liga
“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

“Nuk dua të përbuz Bayernin, por Real Madridi është një emër i madh”, agjenti i Davies shton thashethemet për mbrojtësin

Bundesliga
Kalo në kategori