LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora prej ditësh po qëndron në Kosovë bashkë me familjarët dhe bashkëshortin e saj, regjisorin Taika Waititi.

Artistja shqiptare me famë botërore ditën e sotme ka ndarë pamjet e para nga vizita e saj në Prishtinë.

Përmes disa fotografive që ndau me fansat në Instagram, Rita gjithashtu ka uruar festën e 28 Nëntorit.

Foto: Rita Ora/Instagram

Ylli i muzikës publikoi foto nga darka e organizuar mbrëmë (e hënë) nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ku të ftuar ishin edhe emra të tjetër të njohur nga muzika dhe arti në vend.

Rita Ora: Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri
Lexo po ashtu Rita Ora: Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri

Në imazhet që artistja postoi shihet duke e bërë shqiponjën me duar bashkë me presidenten Osmani dhe në një tjetër me bashkëshortin e saj.

“Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri nga familja jonë në tuajën”, ka shkruar Rita sipër postimit.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Theksojmë që përveç festës së 28 Nëntorit, Rita në Prishtinë festoi edhe ditëlindjen e saj të 33-të.

Në vizitën e saj në vendlindje ajo u prit në takim edhe nga kryeministrit i Kosovës, Albin Kurti, ndërsa nga kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama iu dhurua “Çelësi i Qytetit”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Gresa Behluli reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Kalo në kategori