Situata te Barcelona po komplikohet gjithnjë e më shumë. Marrëdhënia midis Ronald Koeman dhe Joan Laporta, pavarësisht se të dy e mohojnë atë, është prishur dhe nuk ka kthim prapa.

Rrugët e dy fytyrave më të rëndësishme të klubit, pas largimit të Lionel Messit, duket se nuk përfundojnë në të njëjtin vend dhe faji qëndron tek trajneri holandez.

Strategu nuk ka ndaluar së foluri që kur filloi sezonin e tij të dytë në klub dhe ai nuk po e bën atë për të mirën e institucionit. Mesazhet e tij duket se drejtohen kundër direktivës aktuale, duke treguar me gisht nga Joan Laporta.

Ronald Koeman fshin postimin e çuditshme rreth Peppa Pig - tifozët e Barcelonës të habitur Ronald Koeman fshin postimin e çuditshme rreth Peppa Pig - tifozët e Barcelonës të habitur

“Marrëdhënia ime me presidentin është përmirësuar kohët e fundit. Por, diçka ndodhi javën e kaluar që nuk mendoj se duhet të ndodhë”, ka thënë Koeman.

“Ai më sugjeroi që figura e trajnerit nuk ka të gjithë fuqinë. Ai foli shumë dhe bëri një rrugë të gjatë. Ky klub ka një të ardhme falë meje”.

Mesazhi, me pak fjalë, thotë se Laporta është një zëdhënës dhe se ai duhet të kuptojë pozicionin e tij. Mendimi i çmendur që po flisni për shefin tuaj”, ka thënë Koeman.

Koeman po tregon me fjalët e tij se nuk dëshiron të vazhdojë në klub dhe dëshiron të shkarkohet. Ose ai ndihet shumë rehat në pozicionin e tij sepse e di që situata financiare e klubit është aq e komplikuar saqë ata nuk mund të paguajnë kompensim nëse ai shkarkohet.

Koeman thotë se do të dëshironte ta kishte Mbappen në skuadër Koeman thotë se do të dëshironte ta kishte Mbappen në skuadër

Por, pavarësisht nga qëllimi ose situata e tij, nuk ka dyshim se holandezi nuk po sjell paqe në klub në një kohë kaq të vështirë.

Nuk ka dyshim se Joan Laporta nuk dëshiron që Koeman të mbetet në klub. Ai u përpoq të sillte shumë trajnerë gjatë verës dhe asnjë nuk e mori pozicionin.

View this post on Instagram

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport)

Por, duket se kjo “luftë” e re mund të jetë pika e fundit, duke pasur parasysh se shumë njerëz të afërt me presidentin kanë sulmuar trajnerin në rrjetet sociale dhe personalisht. Marrëdhënia është prishur dhe rinovimi është i pamundur. /Telegrafi/