LAJMI I FUNDIT:

Marcelo zbulon të ardhmen e tij gjatë një bisede me Cannavaron

Marcelo zbulon të ardhmen e tij gjatë një bisede me Cannavaron

Mbrojtësi brazilian, Marcelo ka insistuar se nuk dëshiron të largohet nga Real Madridi.

Marcelo ka rënë nën presion nga nënshkrimi i ri Ferland Mendy, i cili duket se ka fituar tashmë vendin e titullarin në Santiago Bernaebeu.

“Nuk dua të largohem dhe nuk mendoj se Real Madrid do të më shesë”, ka thënë Marcelo gjatë një bisede në Instagram me italianin Fabio Cannavaro.

Perez dhe Zidane planifikojnë ‘operacionin fshesa’, 11 lojtarë në listën e largimeve
Lexo po ashtu Perez dhe Zidane planifikojnë ‘operacionin fshesa’, 11 lojtarë në listën e largimeve

“Unë kam bërë shumë mirë në Madrid që nga ardhja. Kanë kaluar shumë kohë dhe është një histori e jashtëzakonshme”.

“Mendoj se është mirë që skuadrat e tjera janë të interesuara për mua, por nuk di për Juventusin”.

Cannavaro dhe Marcelo sa ishin bashkëlojtar te Reali

“Dy vjet më parë unë tashmë kisha firmosur me Juventusin dhe kisha fanellën e tyre sepse nuk mund të jetoja pa Cristiano Ronaldon”.

“Njerëzit përbëjnë shumë gjëra”, përfundoi braziliani. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori