LAJMI I FUNDIT:

Perez dhe Zidane planifikojnë ‘operacionin fshesa’, 11 lojtarë në listën e largimeve

Perez dhe Zidane planifikojnë ‘operacionin fshesa’, 11 lojtarë në listën e largimeve
Real Madrid (Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez dhe trajneri Zinedine Zidane kanë rënë dakord të bëjnë spastrim masiv në skuadër, duke larguar plot njëmbëdhjetë lojtarë këtë verë.

Drejtuesit e klubit mbretëror janë të interesuar të përforcojnë skuadrën dhe gjatë muajve të fundit janë përmendur shumë emra lojtarët të mëdhenj si transferimet e tyre të mundshme të ardhshme.

Megjithatë, para se klubi nga Santiago Bernabeu të mendojë fillimin e blerjeve të reja, ata duhet të shesin lojtarët e panevojshëm dhe të krijojnë fonde për të shpenzuar.

Sipas gazetës spanjolle Sport, deri në njëmbëdhjetë lojtarë apo edhe më shumë nga ekipi i parë mund të shiten në muajt e ardhshëm.

Reklama

Gareth Bale do të kryesojë listën që duhet të largohet, me James Rodriguez dhe Mariano Diaz gjithashtu në shitje.

Reklama

Brahim Diaz dhe Alvaro Odriozola do të inkurajohen të largohen, ndërsa ardhjet e verës Alphonso Areola, Luka Jovic dhe Eder Militao gjithashtu janë në listë të largimeve.

Edhe tre veteranët e skuadrës, Marcelo, Luka Modric dhe Lucas Vazquez, të cilët kanë fituar gjithçka me klubit, janë në treg në afatin kalimtar të transferimeve të verës.

Përvec, portierit të huazuar nga PSG, Areola, të gjithë lojtarët e tjerë të përmendur janë nën kontratë me Realin edhe për sezonin e ardhshëm.

Kështu, Reali nga secili do të tentojë të fitojë para nga shitja e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori