LAJMI I FUNDIT:

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

E ardhmja e Lionel Messit mbetet në ajër pasi fituesi i Kupës së Botës luajti ndeshjen e tij të fundit për Paris Saint-Germain të shtunën.

Reklama

Qëndrimi dy vjeçar i argjentinasit në Paris përfundoi në mënyrë të ashpër, me 35-vjeçarin që u vërshëllye nga tifozët.

Ka pasur shumë spekulime se ku do të luajë superylli sezonin e ardhshëm, me një rikthim të mundshëm në Barcelonë ose një lëvizje fitimprurëse në skuadrën saudite Al-Hilal, destinacionet e tij më të mundshme.

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit
Lexo po ashtu PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Thuhet se Al-Hilal i ka ofruar Messit një ofertë kontrate që do ta shihte atë të fitonte dyfishin e asaj që paguhet Cristiano Ronaldo nga skuadra tjetër saudite Al-Nassr. Ndërkohë, Barcelona nuk e ka fshehur dëshirën e saj për të rifituar shtatë herë fituesin e Topit të Artë.

Dhe një raportim i ri nga Goal pretendon se Messi i ka kërkuar Al-Hilal që të shtyjë lëvizjen e tij deri në vitin 2024. Thuhet se përfaqësuesit e rij e bënë këtë kërkesë në një takim të hënën, duke e lënë Al-Hilalin ‘të befasuar’.

Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona
Lexo po ashtu Babai i Messit lëshon deklaratën bombastike: Leo dëshiron të rikthehet te Barcelona

Si rezultat, ata e informuan Messin se çdo ofertë e bërë vitin e ardhshëm do të ndryshonte nga marrëveshja prej 500 milionë eurosh në vit që aktualisht është në tryezë.

Kjo vjen pasi babai dhe agjenti i Messit, Jorge, u takuan me Barcelonën dhe pranuan se djali i tij ishte i etur për një rikthim në klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori