LAJMI I FUNDIT:

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Paris Saint-Germain ka humbur mbi një milion ndjekës në Instagram që nga ndeshja e fundit e Lionel Messit të shtunën.

Reklama

Në fillim të kësaj jave, parisienët njoftuan se ndeshja e tyre e fundit e sezonit do të ishte e fundit për argjentinasin për klubin.

Në një deklaratë zyrtare thuhej: “Pas dy sezonesh në kryeqytetin francez, aventura e Leo Messit me Paris Saint-Germain do të marrë fund në përfundim të sezonit 2022–2023”.

Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te "djali i keq"
Lexo po ashtu Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te "djali i keq"

“Klubi dëshiron të falënderojë shtatë herë fituesin e Topit të Artë, i cili gjithashtu ngriti një Trophee des Champions dhe dy tituj të Ligue 1 me Les Rouge et Bleu”.

Pavarësisht sezonit mbresëlënëse të PSG-së në Ligue 1 – e cila pa skuadrën e Christophe Galtier të fitonte titullin e 11-të – lamtumira e Messit në Parc des Princes u zbeh nga një humbje shokuese 3-2 nga Clermont në mes të tabelës.

"Nuk doli siç menduam" - Neymar me mesazh emocional për Messin
Lexo po ashtu "Nuk doli siç menduam" - Neymar me mesazh emocional për Messin

Dhe për t’i bërë gjërat edhe më keq, reprezentuesi argjentinas u vërshëllye nga tifozët ndërsa po largohej nga fusha.

PSG humbi 1.3 milion ndjekës në Instagram pas largimit të Messit, duke sugjeruar që shumë tifozë e ndiqnin klubin vetëm për të mbështetur shtatë herë fituesin e Topit të Artë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori