LAJMI I FUNDIT:

“Nuk doli siç menduam” – Neymar me mesazh emocional për Messin

“Nuk doli siç menduam” – Neymar me mesazh emocional për Messin

Neymar i ka uruar më të mirën Lionel Messit pasi argjentinasi përgatitet të largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh – megjithëse pranoi se gjërat “nuk dolën ashtu siç menduam” në klubin francez.

Reklama

Argjentinasi u vërshëllye nga tifozët e PSG-së gjatë ndeshjes së tij të fundit për klubin të shtunën mbrëma, ndërsa Clermont organizoi një rikthim për të fituar 3-2 në Parc des Princes.

PSG kishte konfirmuar ndarjen e rrugëve me fituesin e Kupës së Botës përpara fillimit të ndeshjes.

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin
Lexo po ashtu Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Messi ka qenë i lidhur me një rikthim te Barcelona, ​​ku ai luajti së bashku me Neymar për katër sezone midis 2013 dhe 2017, ose një lëvizje fitimprurëse në klubin e Arabisë Saudite Al-Hilal.

Ai shkroi: ‘Vëlla… nuk doli siç menduam, por ne provuam gjithçka. Ishte kënaqësi të ndaja edhe dy vite të tjera me ju”.

Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te "djali i keq"
Lexo po ashtu Lionel Messi: Nga një adoleshent që i vinte turp, te "djali i keq"

“Paç fat në fazën tënde të re dhe ji i lumtur. Unë të dua”

Edhe pse Messi e ndihmoi PSG-në të fitonte tituj të Ligue 1 pas ardhjes së tij nga Barcelona në 2021 – duke shënuar 32 gola për klubin dhe duke asistuar me 35 të tjerë në 75 ndeshje – ata nuk ishin në gjendje të fitonin Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by NJ 🇧🇷 (@neymarjr)

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Ndërkombëtare
Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Premier League
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori