LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Koha e Lionel Messit në Paris Saint-Germain duket se do të përfundojë me më shumë polemika.

Reklama

Kampionët e Ligue 1 kanë konfirmuar se argjentinasi do të largohet zyrtarisht nga klubi kur kontrata e tij të skadojë në fund të qershorit.

Trajneri Christophe Galtier tha më parë se përballja e sontme me Clermont do të ishte paraqitja e fundit e 35-vjeçarit për klubin pasi sezoni i tyre po përfundon.

Messi konfirmon largimin nga PSG
Lexo po ashtu Messi konfirmon largimin nga PSG

Muajt ​​e fundit të Messit në Paris janë dominuar nga negativiteti jashtë fushës, pavarësisht se ka luajtur një rol kyç në titullin e dytë radhazi të Ligue 1 për të dhe PSG.

16 gola dhe asistime në ligë kanë ardhur së bashku me një pezullim të klubit, pas një udhëtimi të paautorizuar në Arabinë Saudite në maj dhe një prishje të marrëdhënieve.

Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat
Lexo po ashtu Fjalët e Al-Khelaifit për largimin e Leo Messit: I urojmë gjitha të mirat

Pavarësisht se PSG dhe Galtier të dy i uronin suksese Messit në lëvizjen e tij të radhës, disa pjesë të ultrasve të PSG-së mund të dëgjoheshin duke vërshëllyer me emrin e Messit, përpara përballjes me Clermont.

Barcelona është ende duke punuar për një marrëveshje për të rikthyer Messin në Camp Nou, por shanset e tyre duket se po zvogëlohen, me një zgjedhje të drejtpërdrejtë midis SHBA-së dhe Arabisë Saudite duke u bërë më e mundshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori