LAJMI I FUNDIT:

Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Lionel Messi ka njoftuar largimin e tij nga kampioni francez PSG. Ylli argjentinas nuk ka ende një klub të ri, të cilin pritet ta konfirmojë në javën e ardhshme.

Reklama

Legjenda 35-vjeçare ka konfirmuar se po largohet nga klubi parisien në një deklaratë për ESPN.

“Jam i lumtur që arrita të përfaqësoj PSG-në. Ishte shumë argëtuese të luaja në këtë ekip me lojtarë kaq të mirë. Falënderoj klubin për një përvojë të mrekullueshme në Paris”, ka thënë shtatë herë fituesi i Topit të Artë.

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit
Lexo po ashtu Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Kontrata e Messit me PSG-në skadon brenda pak ditësh pas dy vitesh qëndrimi. Trajneri Christophe Galtier konfirmoi në një konferencë për shtyp të enjten se ndeshja e së shtunës mbrëma kundër Clermont do të jetë paraqitja e fundit e tij në fanellën e kampionëve të Ligue 1.

Messi dëshiron të marrë një vendim për të ardhmen e tij në ditët në vijim. Ish-klubi i tij Barcelona po përpiqet gjithashtu të marrë shërbimet e 35-vjeçarit, ashtu si edhe klubi i MLS-së, Inter Miami.

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse
Lexo po ashtu Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Megjithatë, Al-Hilal nga Saudi Pro League thuhet se është në pozicion ideal për të nënshkruar me të.

Sipas një raportimi të Sport, Al-Hilal planifikon të shpallë transferimin e Messit më 6 qershor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori