LAJMI I FUNDIT:

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Emri i Lionel Messit ka qenë në buzët e tifozëve të Barcelonës muajt e fundit, pasi spekulimet vazhdojnë të rriten për një rikthim të mundshëm në Kataluni të argjentinasit, i cili pritet të largohet nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë këtë verë.

Reklama

Megjithatë, pavarësisht interesimit të skuadrës katalunase për të ri-nënshkruar argjentinasin, ata ende nuk kanë dorëzuar një ofertë për kontratë, gjë që i ka komplikuar negociatat kohët e fundit.

Barcelona është në pritje të miratimit nga La Liga për planin e tyre të qëndrueshmërisë financiare, i cili merr parasysh se si klubi do të përballet kundër Fair Play Financiar gjatë dy sezoneve të ardhshme.

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite
Lexo po ashtu Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Jordi Cruyff, i cili do të largohet nga posti i tij si Drejtor Sportiv i Barcelonës në fund të sezonit, ka konfirmuar për Mundo Deportivon se, nga këndvështrimi i klubit, shqetësimi i vetëm për marrëveshjen ka të bëjë me FFP.

“Kjo varet nga ajo që dëshiron Messi, dhe gjithashtu nga “fair-play” ekonomik që LaLiga shënon për ne”, ka zbuluar ai.

Messi thuhet se është i prirur të marrë një vendim për të ardhmen e tij shumë shpejt, dhe duke pasur parasysh se Barcelona është ende në pritje të miratimit për planin e tyre të qëndrueshmërisë, duket të jetë një situatë frustruese për të gjithë të përfshirët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori