LAJMI I FUNDIT:

Goal.com zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë në pesë ligat kryesore evropiane, asnjë lojtar i kampionëve francez dhe gjerman

Goal.com zgjedh formacionin me lojtarët më të mirë në pesë ligat kryesore evropiane,  asnjë lojtar i kampionëve francez dhe gjerman
(Fotomontazh: Marca)

Ka përfunduar sezoni 2018/2019 në top pesë ligat evropiane, derisa ishim dëshmitarë të një edicioni përplot befasi.

Reklama

Manchester City u shpall kampion me vetëm një pikë diferencë nga Liverpooli, gjersa një dramë pothuajse u zhvilluar edhe në Gjermani, aty ku Bayern Munich e fitoi titullin në xhiron e fundit ndaj Borussia Dortmundit.

Juventusi dhe Paris-Saint-Germaini e mbyllën çështjen e kampionit disa javë më parë, duke mos u rrezikuar asnjëherë nga kundërshtarët në ligë.


Barcelona e kishte paksa më të vështirë triumfin në La Liga, por në xhirot e fundit krijoi një distancë ndaj Atletico Madridit (11 pikë) dhe Real Madridit (19 pikë).

Goal.com ka përpiluar një formacion me lojtarë që kishin paraqitje më të mirë në top pesë ligat evropiane. Ky formacion i mediumit anglez dominohet nga lojtarët e Liverpoolit (tre), të ndjekur nga Manchester City dhe Barcelona me nga dy.

PSG dhe Bayern Munich edhe pse janë shpallur kampion në kampionatet e tyre, nuk e kanë asnjë lojtarë në formacion. /Telegrafi/ 


Formacioni i Goal: Jan Oblak; Tren Alexander-Arnold, Virgil Van Dijk, Gerard Pique, Andy Robertson; Bernardo Silva, Axel Witsel, Eden Hazard; Cristiano Ronaldo, Sergio Aguero, Lionel Messi.


/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori