Futbolli modernë është shndërruar në një industri multi milionëshe.

Për të transferuar një lojtarë mjafton të bësh një ofertë të mirë dhe jo gjithmonë është e nevojshme emri i madh i klubit, apo projekti i së ardhmes.

Lexo më shumëDhjetë lojtarët që pas transferimit nuk kanë luajtur asnjë ndeshje te klubi i ri (Foto)

Shembulli më i miri për këtë janë klubet kineze të cilat me ofertat e tyre marramendëse kanë bindur shumë lojtarë kualitativë që të lejnë Evropën.

Lexo më shumëPesë lojtarët që janë stërvitur nga baballarët e tyre (Foto)

Më poshtë keni dhjetë lojtarët më të paguar në botën e futbollit. /Telegrafi/

Cristiano Ronaldo – 21 milionë euro

Lionel Messi – 20 milionë euro

Hulk – 19.5 milionë euro

Graziano Pelle – 16 milionë euro

Zlatan Ibrahimovic – 13.5 milionë euro

Thomas Muller – 13.5 milionë euro

Ezequiel Lavezzi – 13 milionë euro

Jackson Martinez – 12.5 milionë euro

Ramires – 12.2 milionë euro

Thiago Silva – 12 milionë euro

13626447_10155051045906808_3402953271577576968_n