Në futbollin modern klubet janë gjithmonë në kërkim të lojtarëve besnik.

Por, në futbollin e tanishëm kjo është shumë e vështirë pasi ofertat e mëdha nga klubet tjera kanë bërë që edhe lojtarët besnik të ndërrojnë mendje.

Më poshtë keni dhjetë lojtarët të cilët janë transferuar te një klub te i cili nuk kanë luajtur as edhe në ndeshjet e fundit. /Telegrafi/

10.Hakan Yakin – Paris Saint Germain

570e1a471caf18ffbc000026

9.Alou Diarra – Bayern Munich dhe Liverpool

IZ4

8.Bebe – Vitoria Guimaraes

FBL-POR-EUSEBIO-CUP-BENFICA-AJAX

7.Martin Laursen – Parma

Martin Laursen (R) of Aston Villa tackle

6.Kevin Grobkreutz – Galatasaray

570e1a82e1042362cc000001

5.Roberto Ayala – Villarreal

570e198fa6117dd3fe00000b

4.Emmanuel Eboué – Sunderland

570e1aacbb179ff592000001

3.Matheus Dòria – Marsiglia

FBL-FRA-LIGUE1-MARSEILLE-TROYES

2.Florian Thauvin – Lille

Reklama

570e1a229f03ab2df7000001

1.Martin Demichelis – Atletico Madrid

570e19ee1caf189f8b000001