LAJMI I FUNDIT:

Deulofeu e quan Barellan si ‘Xavi i Interit’, ndërsa tregon pikën e dobët të Nerazzurrëve

Deulofeu e quan Barellan si ‘Xavi i Interit’, ndërsa tregon pikën e dobët të Nerazzurrëve
(Foto: Football Italia)

Derisa Interi pritet të luajë ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve dhe së fundmi ka humbur nga Udinese, Gerard Deulofeu i ka analizuar Nerazzurrët duke treguar pikën e tyre të dobët, njëherësh e ka quajtur Nicolo Barellan si ‘Xavin’ e klubit italian.

Reklama

Edhe zikaltrit, edhe Blaugranët kanë fituar ndaj Viktoria Plzenit dhe kanë humbur nga Bayern Munichu në garën më të madhe evropiane për klube.

Përballja direkte do të jetë vendimtare se cila nga këto skuadra do të mbetet në garën elitare dhe cila do të pozicionohet në vend të tretë për të luajtur në Ligën e Evropës.

Në intervistën e tij për Mundo Deportivo, Deulofeu e ka lavdëruar portierin Samir Handanovic, si dhe aftësitë e Denzel Dumfries, si në fazën e sulmit, ashtu edhe të mbrojtjes. Po ashtu, e ka përfshirë Milan Skriniar në top tre mbrojtësit më të mirë.

(Foto: Fussbal Europa)

Kritikat e tij kanë shkuar për Federico Dimarcon, derisa lëvdatat më të mëdha për Nicolo Barellan, por edhe për Marcelo Brozovicin, megjithatë ky i fundit nuk luan ndaj Barcës për shkak të lëndimit.

Barella vazhdon me gola spektakolar në Serie A, tani shënon nga gjuajtja e lirë
Lexo po ashtu Barella vazhdon me gola spektakolar në Serie A, tani shënon nga gjuajtja e lirë

“Federico Dimarco është paksa impulsiv, ai shkon përpara dhe prapa në krah dhe lë hapësira. Më kujtohet ta kemi quajtur pikë të dobët te Inter, pasi përpiqej shumë që të shkonte përpara”

“(Barella) është fenomenal. Ia kërkova t’i shkëmbenim fanellat pas ndeshjes. Ai shënoi një gjuajte të lirë fantastike ndaj nesh dhe është një simbol i vërtetë te Interi. Do të thosha se ai është Xavi i Interit. Dëshiron të fitojë dhe ta ngrejë Interin në maje”, ka thënë Deulofeu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Kalo në kategori