LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Real Madrid siguron sensacionin brazilian Endrick, marrëveshja e plotë

Zyrtare: Real Madrid siguron sensacionin brazilian Endrick, marrëveshja e plotë

Real Madridi ka bërë goditjen e madhe, duke siguruar shërbimet e njërit nga talenteve më të mëdhenj në botë, brazilianit Endrick.

Reklama

Sulmuesi i talentuar brazilian ishte ndër më të kërkuarit nga top klubet evropiane, përfshirë Barcelonën, Chelsean, Bayern Munich, PSG, Manchester United e Juventus.

Megjithatë ishin Los Blancos që kanë siguruar shërbimet e sulmuesit të talentuar dhe tanimë e kanë zyrtarizuar afrimin e lojtarit.

16-vjeçari megjithatë do të mbetet te skuadra e tij Palmeiras deri në verën e vitit 2024, kur do t’i bashkohet gjigantëve spanjollë.

“Real Madrid CF, Palmeiras, Endrick dhe familja e tij kanë arritur një marrëveshje sipas së cilës lojtari do të jetë në gjendje t’i bashkohet Real Madridit kur të jetë rritur në korrik 2024”.

“Deri atëherë, Endrick do të vazhdojë stërvitjen e tij në SE Palmeiras. Lojtari në ditët në vijim do të udhëtojë drejt Madridit për të vizituar ambientet e klubit tonë”, thuhet në njoftimin e shkurtër të gjigantit spanjoll.

Përkundër se dy klubet nuk kanë zbuluar detaje të tjera, mediat në Spanjë dhe Brazil kanë arritur të gjejnë shumën që është paguar për brazilianin.

Gjithnjë sipas mediave spanjolle dhe atyre braziliane, Los Blancos janë pajtuar të paguajnë 35 milionë euro te Palmeiras për ta fituar garën për sulmuesin e ri. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori