LAJMI I FUNDIT:

Vëmendjen e mori korseti i ngushtë, por askush nuk i kishte vënë re këpucët pa taka të Kim Kardashian në Met Gala

Vëmendjen e mori korseti i ngushtë, por askush nuk i kishte vënë re këpucët pa taka të Kim Kardashian në Met Gala
Foto: Screenshot/YouTube

Kim Kardashian pati një paraqitje mbresëlënëse në Met Gala 2024 – por a i keni vënë re këpucët e saj?

Jo vetëm që ylli televiziv dhe sipërmarrësja tronditi me belin e saj të hollë dhe korsetë ekstreme, por duket se ajo kishte veshur edhe stileto me platformë pa taka në natën më të madhe të modës.


Në videon e përgatitjes së saj dy ditë para Met Gala për Vogue, Kardashian tregon platformat intensive që kishte në plan të vishte në këtë event.

Foto: Screenshot/YouTube

Nën fustanin e saj, Maison Margiela nga John Galliano kishte këpucë të larta pa takë.

Kim Kardashian trondit sërish me korse të ngushtë dhe fustan të tejdukshëm në Met Gala 2024
Lexo po ashtu Kim Kardashian trondit sërish me korse të ngushtë dhe fustan të tejdukshëm në Met Gala 2024

Arsyetimi pas dizajnit në fakt ka kuptim.

Foto: Screenshot/YouTube

“Është e zgjuar sepse nëse do të kisha një këpucë me takë, thembra ngec në skajin metalik”, shpjegoi ajo. “Pra, kjo ishte çështja jonë e ecjes”.

“Kështu që do të më duhet t’i vesh këto”, vazhdoi ajo, “dhe për t’i veshur ato, ju jeni në majë të gishtave dhe jeni duke balancuar gjatë gjithë kohës”.

Foto: Screenshot/YouTube

Kardashian shtoi se asaj do t’i duhej të qëndronte në këmbët e saj, por mendoj se balerinat e bëjnë këtë dhe ndoshta kanë shumë praktikë. Ajo shtoi se përshtatja e saj, e cila ishte dy ditë para Met Gala, do të ishte ‘praktika e saj e vetme’.

Ajo tha gjithashtu se praktikimi i frymëmarrjes në korse të shtrënguar ishte ‘një formë arti’. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i

Sulmohet nga peshkaqeni dhe humb jetën aktori i "Piratëve të Karaibeve"

Magazina
Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Magazina
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Kalo në kategori