LAJMI I FUNDIT:

Superkompjuteri simulon shortin e 1/8-tës në Ligën e Kampionëve – Parashikohen dy përballje titanësh

Superkompjuteri simulon shortin e 1/8-tës në Ligën e Kampionëve – Parashikohen dy përballje titanësh

Mbrëmjen e së mërkurës u kompletuan 16 skuadrat e mbetura në Ligën e Kampionëve, pasi përfunduan ndeshjet e fazës së grupeve.

Të martën dhe mërkurën mbrëma u eliminuan klube të mëdha si Manchester Unitedi, Milani apo edhe Neëcastle United.

Megjithatë, pjesë e garës për trofeun mbeten klube tjera të mëdha si fituesi aktual, Manchester City, nën-kampioni Interi, apo edhe Real Madridi, Barcelona dhe Bayern Munichu.


Përveç tyre, në fazën e 1/8-tës gjenden edhe Atletico Madridi, Paris Saint-Germain, Arsenali, Real Sociedadi, Borussia Dortmundi, Copenhagen, PSV, Napoli, RB Leipzig, Porto dhe Lazio.

Mësohen 16 ekipet që kalojnë tutje në Ligën e Kampionëve, na presin duele spektakolare
Lexo po ashtu Mësohen 16 ekipet që kalojnë tutje në Ligën e Kampionëve, na presin duele spektakolare

Përpara shortit që mbahet të hënën, më 18 dhjetor nga ora 12:00, në Nyon të Zvicrës, faqja SportBible ka përdorur një simulator për të parashikuar se cilat ekipe do të ndeshen mes vete.

Simulatori i shortit krijoi disa ndeshje derbi, me kampionët në fuqi, City që u shortuan kundër gjigantëve francezë, Paris Saint-Germain.

Ndërkohë, Topçinjtë e Mikel Artetas përballen me një provë potencialisht të vështirë kundër skuadrës së Bundesligës, RB Leipzig.

Interi dhe Barcelona u hodhën në short për të luajtur me njëri-tjetrin ndërsa befasia e këtij edicioni, Copenhagen, do të përballet Borussia Dortmund.

Shorti i simuluar i fazës së 1/8-tës në Ligën e Kampionëve:

Napoli – Atletico Madrid

Inter  – Barcelona

PSV Eindhoven – Real Madrid

Lazio – Real Sociedad

Paris Saint Germain – Manchester City

Porto – Bayern Munich

RB Leipzig – Arsenal

Copenhagen – Borussia Dortmund

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori