LAJMI I FUNDIT:

Mësohen 16 ekipet që kalojnë tutje në Ligën e Kampionëve, na presin duele spektakolare

Mësohen 16 ekipet që kalojnë tutje në Ligën e Kampionëve, na presin duele spektakolare

Dihen tashmë të gjitha 16 ekipet që kanë kaluar tutje në fazën e eliminimit në Ligën e Kampionëve, ku duke i parë ekipet që kanë kaluar tutje do të kemi përballje të jashtëzakonshme.  

Faza eliminatore e Ligës së Kampionëve fillon më 13 shkurt me ndeshjet e para dhe do të përfundojë më 1 qershor me finalen në Wembley të Londrës.

Të hënën është shorti për fazën e parë të eliminimit direkt, ndërsa ndeshjet e para do të luhen në datat 13/14 dhe 20/21 shkurt.


Ndeshjet e kthimit zhvillohen më 5/6 dhe 12/13 mars të vitit të ardhshëm.

Ndeshjet çerekfinale do të luhen në prill, ndërsa gjysmëfinalet në fund të prillit dhe në fillim të majit. Finalja, siç e cekëm më lartë, zhvillohet më 1 qershor në Wembley.

Kujtojmë se titullin kampion të Evropës nga sezoni i kaluar e mbrojnë futbollistët e Manchester Cityt.


Skuadra që kaluan tutje 

Grupi A: Bayern Munich, Copenhagen

Grupi B: Arsenal, PSV

Grupi C: Real Madrid, Napoli

Grupi D: Real Sociedad, Inter

Grupi E: Atletico Madrid, Lazio

Grupi F: Borussia Dortmund, PSG

Grupi G: Manchester City, RB Leipzig

Grupi H: Barcelona, ​​Porto


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori