Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, po kërkon të sjellë përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit.

Megjithatë, për shkak të situatës aktuale ekonomike të klubit, si dhe disa rregullave të “Fair-Play Financiar”, puna e klubit katalanas do të jetë më e vështirë nga sa pritej.

Barcelona po shikon opsione që nuk kushton shumë dhe të paguhet menjëherë, për atë synojnë të marrin futbollistë në huazim me të drejt blerje.

Dy emrat që janë shfaqur si objektivat e klubit janë sulmuesit anësorë, Dani Olmo dhe Sterling Raheem .

Në rastin e Olmos, duket se ai do të ketë një çmim shumë të madh që klubi nuk do të mund ta përballojë.

Sidoqoftë, Sterling mund të jetë një opsion i mirë, për sa kohë që negociatat me Cityn shkojnë sipas planit.

Barcelona është përmbajtur nga zbulimi i më shumë objektivave të tyre të transferimit, por ajo që dihet tashmë është se ata po kërkojnë të sjellin lojtarë që aktualisht ndihen të nënvlerësuar në klubet e tyre dhe nuk kanë minuta sa duan. /Telegrafi/