LAJMI I FUNDIT:

Nuk ndalojnë lajmet e hidhura për Samuel Eto’o-n: Dënohet me 22 muaj burgim me kusht për shkak të evazionit fiskal

Nuk ndalojnë lajmet e hidhura për Samuel Eto’o-n: Dënohet me 22 muaj burgim me kusht për shkak të evazionit fiskal

Duket se nuk ka qetësi për Samuel Eto’o-n, pasi nga një akuzë, po përballet me një tjetër.

Reklama

Sulmuesi kamerunas fillimisht kishte probleme me ish të dashurën e tij, pasi nuk dëshironte të pranonte vajzën që e kishte me të, ndërsa tani është shpallur fajtor për evazion fiskal, raporton BBC.

Legjenda e futbollit të Kamerunit, Samuel Eto’o, është deklaruar fajtor për evazion fiskal në vlerë 3.2 milionë funte gjatë periudhës sa ishte në Spanjë.

Del në pah ana e errët e Samuel Eto'o-s me fëmijët e tij
Lexo po ashtu Del në pah ana e errët e Samuel Eto'o-s me fëmijët e tij

Ai akuzohet se ka bërë evazion fiskal në lidhje me të drejtat e imazhit të tij derisa ishte pjesë e Barcelonës.

Ai duhet të paguajë paratë që i ka borxh, si dhe një gjobë prej 1.55 milionë funte.

Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto'o humbet gjyqin
Lexo po ashtu Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto'o humbet gjyqin

Prokurorët e kanë akuzuar Eto’on se nuk i ka deklaruar të hyrat nga të drejtat e imazhit mes viteve 2006 dhe 2009.

Eto’o që katër herë është shpallur futbollisti më i mirë i Afrikës, është dënuar të hënën nga gjykata e Spanjës me 22 muaj burgim me kusht.

Eto’o është aktualisht president i Federatës së Futbollit të Kamerunit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori