LAJMI I FUNDIT:

Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto’o humbet gjyqin

Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto’o humbet gjyqin

Kamerunasi Samuel Eto’o humbi një çështje në gjykatë.

Reklama

Ish-sulmuesi i Barcelonës do të duhet t’i japë një pagesë mujore prej 1400 euro për vajzën e fundit të njohur dhe të lindur nga një lidhje me Adileusa do Rosario.

Nëna ka treguar reagimin e ish-futbollistit: “Kur i thashë që isha shtatzënë, ai m’u përgjigj se isha si të gjitha femrat që shkojnë të kërkojnë futbollistë, se isha një prostitutë dhe se duhet të bëja abort. Isha e dashuruar me të dhe mendova se ai do të sillej më mirë me mua”.

Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah - egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit
Lexo po ashtu Lionel Messi nuk e ka fituar kurrë çmimin që ka marrë tani Salah - egjiptiani u bashkohet shumë legjendave të futbollit

Gjykata civile e Madridit vendosi për çështjen, pas një gjyqi katërvjeçar. Vajzat e Eto’os janë tetë: Annie, Etienne, Junior, Sona, Sienna, Lynn, Maelle dhe tani Erika.

Legjenda e Kamerunit që po ashtu është ambasador në FIFA, nga tani e tutje do të ketë kujdesin për vajzën dhe nëna e saj do të marrë një dëmshpërblim të madh.

Kujtojmë se në muajt e fundit bota e futbollit është e përfshirë nga skandalet, me disa futbollistët që kanë akuza për përdhunime dhe kërcënime me vrasje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ronaldo mirëpret Benzeman dhe Messin në Arabisë Saudite pas spekulimeve të transferimit të tyre

Ligat tjera
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Kalo në kategori