LAJMI I FUNDIT:

Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Në moshën 49-vjeçare, Roberto Carlos përsëriti goditjen e lirë “të çmendur” si kundër Francës

Në një ndeshje mes Francës dhe Brazilit në vitin 1997, Robeto Carlos shënoi një nga golat më të pabesueshëm të parë ndonjëherë nga gjuajtjet e lira, duke i dhënë topit një trajektore të çmendur, gjë që mund ta bëjë edhe në moshën 49-vjeçare.

Reklama

Në një video të postuar në TikTok, Carlos kopjoi golin e tij më të famshëm të të gjitha kohërave nga goditja dënimit.

Një fanellë e bardhë, një mur i gjallë dhe ai, kopjuan goditjet që e bëri në vitin 1997 kundër Francës.

Vërtetë, braziliani e bëri këtë në rekreacion me miqtë, të cilët po kruanin kokën kur panë se çfarë goditje dha, por sido që të jetë, aftësitë e tij në gjuajtje janë ende të pabesueshme.

@oficialrc3 Still got it 😏😏 #robertocarlos🇧🇷 #football @Entourage Sport ♬ Get Back – Pop Smoke

Ish-kampioni i botës me Brazilin la gjurmën e tij më të madhe duke luajtur për Real Madridin prej vitesh.

Përveç Klubit Mbretëror, Carlos ka luajtur edhe për Interin, Fenerbahçen, Corinthians, Palmeiras, Anzhi dhe Delhi Dynamos, ku e mbylli karrierën në vitin 2015. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori