Milani thuhet se ka hapur bisedimet me përfaqësuesit e Paulo Dybala kohëve të fundit për të nxjerrë në pah një lëvizje të mundshme, duke shtuar një kthesë të mëtejshme në këtë përrallë transferimi.

Kuqezinjtë po kërkojnë të nënshkruajnë një numër të ri 10 këtë verë, pasi ata po punojnë për të forcuar sulmin në dispozicion të Stefano Piolit dhe një numër opsionesh janë identifikuar, si Charles De Ketelaere i Club Brugge dhe Marco Asensio i Real Madrid, dhe tani një ide e re ka u shfaq.

Sipas Daniele Longos nga mediumi Calciomercato.com, Milani filloi bisedimet me përfaqësuesit e Dybalas disa javë më parë për të diskutuar një marrëveshje të mundshme dhe se si do të dukeshin parametrat.

Është një ide e çmendur për kuqezinjtë, por ata janë ende të interesuar për këtë lëvizje pavarësisht, se janë të vetëdijshëm për përfitimet e ndryshme taktike dhe komerciale.

Ka të ngjarë që oferta e tyre e pagës të jetë më e ulët se 7 milionë euro neto në sezon që Dybala merrte te Juventusi.

Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Sulmuesi argjentinas tashmë po stërvit vetëm dhe dëshiron të jetë plotësisht i gatshëm për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ai thuhet se do të ishte i hapur për t’u bashkuar me Milanin, por tani për tani ai po pret të shohë se çfarë do të bëjnë Interi përpara se të marrë një vendim. /Telegrafi/