LAJMI I FUNDIT:

Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Paulo Dybala vazhdon të mbetet një objektiv i Interit, por ende nuk ka një marrëveshje përfundimtare mes palëve.

Sulmuesi argjentinas u largua si futbollist i lirë nga Juventusi dhe tani po negocion me Interin për të nënshkruar një kontratë katër vjeçare.


Edhe pse negociatat janë stërgjatur, ende nuk ka një marrëveshje përfundimtare, përkundër se dëshira ekziston nga të dyja palët për të zyrtarizuar bashkëpunimin.

Te Interi janë të bindur të nënshkruajnë me Dybalën, vetëm se kanë kërkuar 10 ditë kohë, pasi po vlerësojnë ofertat që janë duke ardhur në drejtim të Joaquin Correas dhe në të njëjtën kohë po negociojnë për ndërprerjen e kontratës me Alexis Sanchez.

Neroazzurët po kërkojnë një shumë rreth 25 milionë euro për ta lënë të lirë argjentinasin i cili kërkohet në Spanjë nga skuadra si Valencia e Atletico Madrid.

Top 10 sagat e transferimeve që dominojnë tregun e transferimeve: Cristiano, Bale, Dembele, Lewandowski
Lexo po ashtu Top 10 sagat e transferimeve që dominojnë tregun e transferimeve: Cristiano, Bale, Dembele, Lewandowski

Në anën tjetër po negociohet ndërprerja e bashkëpunimit me Aleix Sanchez, me kilianin që fiton një pagë prej tetë milionë eurove në sezon.

Sipas mediave italiane, zyrtarizimi i Dybalas te Interi mund të ndodhë më së largu deri në javën e parë të muajit korrik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori