Afati transferimeve ka prodhuar tashmë disa nënshkrime me emra të mëdhenj, më së shumti lëvizjet e Erling Haaland (Manchester City), Aurelien Tchouameni (Real Madrid), Darwin Nunez (Liverpool) dhe Antonio Rudiger (Real Madrid).

Nga ana tjetër, megjithatë, ka disa yje që ende po presin që të qartësojnë të ardhmen e tyre. Disa kanë kontrata që skadon më 30 qershor, të tjerë tashmë kanë shprehur publikisht dëshirën për të vazhduar përpara dhe të tjerë që për momentin po heshtin.

Më poshtë, keni një vështrim në dhjetë yjet e shquar që mund të lëvizin këtë verë.

Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë

Cristiano Ronaldo

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është diskutuar vazhdimisht gjatë gjithë sezonit në Old Trafford. Ralf Rangnick, para se të largohej nga Manchester United, e bëri të qartë se vazhdimësia e tij nuk ishte e sigurt.

Reklama
Reklama

“Ai ka edhe një vit në kontratën e tij, por është e rëndësishme të dihet se çfarë dëshiron dhe nëse dëshiron të qëndrojë. Varet nga Erik (ten Hag) dhe Cristiano për të vendosur”, kishte thënë ai.

Thashethemet, megjithatë, janë shuar. Por, ish-lojtari i Real Madridit nuk duket se ka miratimin e plotë të Ten Hag , pavarësisht se shënoi 24 gola sezonin e kaluar.

Është e paqartë nëse Ronaldo dëshiron të vazhdojë me një ekip që nuk luan në Ligën e Kampionëve. Dëshira e portugezit është të zgjerojë më tej statusin e tij si golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në garën më të madhe për klube në Evropë.

Reklama

Luis Suarez

Numri 9 mbërriti në Atletico Madrid si një transferim i lirë nga Barcelona dhe largohet, pas dy sezonesh, me një rekord prej 34 gola dhe gjashtë asistime në 83 ndeshje. Golat e tij në 2020/21 ia vlenin një titull.

Reklama

Në moshën 35-vjeçare, kontrata e tij po përfundon dhe ai u largua i përlotur nga Estadio Ëanda Metropolitano. Atij nuk i mungojnë kërkuesit si River Plate, Fenerbahce, Atalanta, Aston Villa, Ajax dhe Sevilla që të gjithë konkurrojnë për shërbimet e tij.

Ish-lojtari i Barcelonës nuk ka bërë asnjë koment, por duket se prioritet i tij është qëndrimi në Evropë.

Angel Di Maria

Di Maria u largua nga Parc des Princes me një listë të gjatë nderimesh. Ish-lojtari i Rosario Central, Benfica, Real Madrid dhe Manchester United është bërë asistuesi më i mirë (119) në historinë e Paris Saint-Germain dhe gjithashtu ka shënuar 93 gola në 295 paraqitje.

Reklama

Por, argjentinasi ka shumë për të dhënë dhe po kërkon sfida të reja si një lojtar i madh. Në PSG, nënshkrimet e Lionel Messit, Neymar dhe Kylian Mbappe i rrëmbyen atij një pjesë të vëmendjes.

Reklama

34-vjeçarit argjentinas i ka skaduar kontrata dhe është i lirë të nënshkruajë për çdo klub. Dukej, në fakt, se ai ia kishte dalë me Juventusin. Interesi i mundshëm nga Barcelona, ​​megjithatë, mund ta kishte ngadalësuar marrëveshjen.

Ousmane Dembele

Çështja Dembele mbetet në bllokim në Barcelonë. Xavi Hernandez do të donte që ai të qëndronte, por klubi katalunas nuk po lëviz. Kontrata e tij skadon më 30 qershor dhe çdo ditë që kalon ai largohet më shumë nga Camp Nou.

Reklama

Shtrirja e tij e fundit e sezonit, pa lëndime, ishte e jashtëzakonshme. Deri më tani në vitin 2022 ai ka dy gola dhe 11 asistime.

Në afatin kalimtar të dimrit ai ishte pranë Chelseat dhe blutë mbeten skuadra më e interesuar për të marrë shërbimet e tij. Ai ka qenë gjithashtu i lidhur vazhdimisht me Paris Saint-Germain. Miqësia e tij me Kylian Mbappen mund të jetë një nxitje për ta sjellë atë në Parc des Princes.

Reklama

Gareth Bale

U përfol se Gareth Bale mund të qëndrojë në La Liga. Ai ishte i lidhur me Atleticon dhe madje edhe Getafen, gjë që lojtari uellsian e mohoi.

Reklama

Në rastin e Bale nuk ka asnjë të dhënë. Nuk dihet nëse ai do të zgjedhë të rikthehet në Ligën Premier, nëse do të zgjedhë një ligë tjetër konkurruese apo nëse do të zgjedhë një destinacion ekzotik.

Ai ka vetëm një gjë në mendjen e tij: të jetë gati për të udhëhequr Uellsin në Kupën e Botës Katar 2022.

Franck Kessie

Rasti i tij është krah për krah me atë të Andreas Christensen, ku të dy shohin që kontratat e tyre të mbarojnë më 30 qershor dhe kanë rënë dakord të nënshkruajnë për Barcelonën. E vetmja gjë që mungon në transferimet e tyre në Camp Nou janë njoftimet.

Reklama
Reklama

Kessie, megjithatë, ishte kyç pasi Milani i dha fund pritjes 11-vjeçare për t’u kurorëzuar kampion i Italisë sezonin e kaluar, por ai e ka çuar në fund kohën e tij në “Stadio San Siro”, pasi u tha lamtumirë tifozëve pas festimeve të titullit.

Paulo Dybala

Dybala nuk arriti marrëveshje me Juventusin për të rinovuar kontratën e tij dhe tani është një lojtar i lirë. Ai ka qenë i lidhur me Ligën Premier, Barcelonën dhe Atleticon, por gjithashtu mund të qëndrojë në Itali duke nënshkruar me rivalët e Juves, Interin.

Robert Lewandowski

Robert Leëandowski tashmë i ka bërë të qarta synimet e tij për t’u larguar nga Bayern Munich. Dhe më shumë se një herë.

Reklama

Megjithatë, klubi bavarez po i mban nervat dhe nuk duket i gatshëm ta lehtësojë largimin e tij, por Barcelona po pret që gjërat të lëvizin.

Reklama

Raheem Sterling

Anësori 27-vjeçar anglez ka humbur kohët e fundit vendin e tij në krahun e Pep Guardiolës dhe po kërkon një rrugëdalje. Ai mbërriti në vitin 2015 nga Liverpooli dhe City nuk do të bënte shumë luftë nëse do të vinte një ofertë e mirë.

Ai ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij dhe kjo i jep Sterlingut disa arsye për të negociuar transferimin e tij.

Skuadra kryesore e interesuar në Sterling është Chelsea. Thomas Tuchel është shumë i interesuar për sulmuesin anësor. Sipas Fabrizio Romano, oferta e tyre e parë u refuzua. Por, City do të pranonte me kënaqësi një propozim të ri rreth 55-60 milionë euro.

Reklama

Alvaro Morata

Sulmuesi spanjoll është në një udhëkryq tjetër pasi Juventusi nuk ekzekutoi opsionin e tyre për ta blerë atë. Zonja e Vjetër po punon për uljen e çmimit të transferimit, pasi Massimiliano Allegri e pëlqen spanjollin, por Los Rojiblancos nuk duan ta shesin atë për një shumë të ulët.

Reklama

Ai nuk ka vend në Madrid. Marrëdhënia e tij me Diego Simeone nuk është ideale pas largimit të tij dy sezone më parë.

Ai është i destinuar të largohet. Ditët e fundit është sugjeruar se Arsenali do të ishte i interesuar për nënshkrimin e tij për të zëvendësuar Alexandre Lacazette dhe Pierre-Emerick Aubameyang në afatin kalimtar të dimrit. /Telegrafi/