LAJMI I FUNDIT:

Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë

Top 10 transferimet që pritet të ndodhin këtë verë

Afati kalimtar i kësaj vere ka filluar me shumë bujë, me ekipet e mëdha që tashmë kanë filluar t’i bëjnë transferimet e para.

Kalimi i Erling Haaland te Manchester City dhe ai i Darwin Nunez të Liverpooli, janë aktualisht më të mëdhatë që janë realizuar, por në ditët në vijim mund të shikojmë edhe disa të befasueshme.

Të shumta mund të jenë lëvizjet e bujshme gjatë kësaj merkato verore, teksa ekipet e mëdha mund të përfitojnë dhe nga fakti që lojtarë të caktuar mbeten pa kontratë apo janë në vitin e fundit.

Një pjesë e lëvizjeve janë drejt finalizimit, ndërkohë që një pjesë e tyre janë thjeshtë ide për momentin në letër:

Raheem Sterling mund të kalojë nga Manchester City te Chelsea

Reklama

Sadio Mane do të largohet nga Liverpool për të shkuar te Bayern Munchen

Robert Lewandowski (Bayern Munchen) kryeson listën e dëshirave të Barcelonës

Axel Witsel i Borussia Dortmund mund të jetë një transferim i mundshëm për Atletico Madridit

Frenkie De Jong (Barcelona) mund të kthehet nën urdhrat e Erik Ten Hag te Manchester United

Sebastien Haller, sulmuesi i Ajaxit, mbetet një objektiv i madh për Borussia Dortmund

Mbrojtësi i Sevillas Jules Kounde mund të transferohet te Barcelona nëse katalanasit arrijnë të mbledhin fonde

Renato Sanches i Lille është një objektiv i PSG-së, dhe që synon të mposhtë konkurrencën e Milanit

Manchester United po i bën më shumë sesa thjesht një mendim lojtarit të Milanit, Ismail Bennacer

Braziliani Raphinha i Leeds është një nga objektivat e Barcelonës për të përforcuar krahët e mesfushës. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori