LAJMI I FUNDIT:

Liverpool, Bayern, Real Madrid: Kush janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve? Superkompjuteri zbulon mundësitë e 32 klubeve

Liverpool, Bayern, Real Madrid: Kush janë favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve? Superkompjuteri zbulon mundësitë e 32 klubeve

Bayern Munich shihet si favorit kryesor për të fituar trofeun e Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/22 sipas analistëve të të dhënave, pasi ka 25 për qind shanse, i pasuar nga Manchester City me 19 për qind dhe Liverpooli me 14 për qind.

Sezoni 2021/22 i Ligës së Kampionëve po fillon vërtet të nxehet dhe tashmë disa grupe kanë bërë befasitë e tyre.

Disa skuadra tashmë e kanë siguruar kualifikimin dhe disa të tjera janë eliminuar përfundimisht.

Bayern Munich, Liverpool, Juventus dhe Ajaxi janë bërë katër klubet e para që kanë siguruar një vend në raundin e 16-të me Real dhe Chelsea pothuajse të sigurt që do t’i bashkohen shumë shpejt.

Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve

Por, kush janë favoritët për ta ngritur lartë trofeun e Ligës së Kampionëve për sezonin 2021/22?

Sipas analistëve ekspertë të të dhënave apo të njohur si superkompjuteri i fivethirtyeight.com, Bayern Munich është favorit për ta fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Bayern Munich shihet si favoriti kryesor

Bavarezët e Julian Nagelsmann kanë bindur deri tani duke marrë katër fitore bindëse dhe kanë plot 25 për qind gjasa për ta fituar trofeun.

Ata ndiqen nga Manchester City i Pep Guardiolas i dyti me 19 për qind, ndërsa në vend të tretë vjen Liverpooli i Jurgen Klopp me 14 për qind shanse.

Në vendin e katërt befasisht renditet Ajaxi me 10 për qind shanse, i ndjekur nga Chelsea i pesti me 9 për qind, Real Madridi i gjashti me 4 për qind dhe Paris Saint-Germain e Interi në vendin e shtatë, respektivisht tetë me nga 3 për qind.

Lista pasohen nga klube si Barcelona, Manchester Unitedi, Atletico Madridi dhe Juventusi, ndërsa fare në fund gjenden ekipe si Besiktas, Malmo dhe Dynamo Kiev. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Mësohen fjalët që Thomas Tuchel i tha lojtarëve në zhveshtore pas vendimit për tu larguar nga Bayerni

Bundesliga
Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Messi gjuajti fortë nga gjuajtja e lirë, por ai ka goditur një foshnje që ishte prapa portës

Ndërkombëtare
Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

Ish-gjyqtari i La Ligas tregon se si duhej të kishte vepruar Gil Manzano në momentin që shkaktoi kaos

La Liga
Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

Rodrygo në probleme serioze te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori