LAJMI I FUNDIT:

La Liga i paguan klubet miliona euro për të pasur kamera në zhveshtore, Unai Simon jep kritika të mëdha

La Liga i paguan klubet miliona euro për të pasur kamera në zhveshtore, Unai Simon jep kritika të mëdha

Këtë sezon, La Liga ka filluar të ofrojë kompensim financiar për klubet që pranojnë të kenë kamera të instaluara në dhomat e tyre të zhveshjes.

Klubet do të paguhen deri në 13 milionë euro nëse pranojnë të instalojnë kamera në zhveshtore për të lejuar tifozët të shohin se çfarë ndodh prapa skenave.

Deri më tani, Real Madridi është i vetmi klub që e ka refuzuar propozimin pasi e konsideron atë një cenim të hapur të privatësisë së ekipit të tyre. Los Blancos janë të përgatitur të dërgojnë La Ligën në gjykatë për këtë çështje.

Real Madridi i gatshëm ta dërgojë në gjykatë La Ligën për rregullat e reja
Lexo po ashtu Real Madridi i gatshëm ta dërgojë në gjykatë La Ligën për rregullat e reja

Por, portieri i Athletic Bilbaos, Unai Simon, ka bërë përjashtim të fortë nga ndryshimi.

“Unë e kam përjetuar gjithmonë zhveshtoren si diçka personale, private, për ne lojtarët. Kur dilni në një lojë, keni nevojë për rituale, përqendrim dhe njerëz me të cilët ndiheni rehat”, ka thënë Simon për Goal.

“Duke parë kamerat që regjistrojnë se si i vishni mbrojtëset e këmbëve apo i lidhni këpucët, ndoshta nuk dëshironi që askush ta zbulojë. Ose po i luteni një shenjtori, nuk e di”.

“Nuk më pëlqen, nuk ndihem rehat, më duket se është momenti ynë i shenjtë dhe ndjej se dikush po e pushton. Lojtarët kanë shumë hobi që ne nuk duam të dalin në dritë”, përfundoi portieri spanjoll. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Xabi Alonso ka vendosur se cilën skuadër dëshiron ta drejtojë sezonin e ardhshëm

Bundesliga
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori