LAJMI I FUNDIT:

Goncalo Inacio shihet si zëvendësues i Militaos, gati transferimi te Real Madridi

Goncalo Inacio shihet si zëvendësues i Militaos, gati transferimi te Real Madridi

Real Madridi po mendon çdo ditë për përforcime të reja dhe tashmë janë të interesuar për transferimin e lojtarit të kombëtares portugeze, Goncalo Inacio.

Sipas gazetës Marca, mbrojtësi i Sporting Lisbonës është në shënjestër të presidentit të Real Madridit, Florentino Perez.

Perez thuhet se e pëlqen shumë lojtarin e ri dhe ka përgatitur 60 milionë euro për të, të cilat duhet të mjaftojnë që klubi portugez të lirojë mbrojtësin e tyre.


Vlera e tij aktualisht vlerësohet të jetë 30 milionë euro dhe klauzola e tij e blerjes është saktësisht 60 milionë euro, që është shuma që Los Blancos është gati të ofrojë për ta sjellë në Santiago Bernabeu.

Ky 22-vjeçar është fëmijë i Sportingut dhe ka bërë 135 paraqitje për ekipin e parë dhe ka shënuar 11 gola me tetë asistime.

Ai do të mbërrinte në Real Madrid si zëvendësues i të dëmtuarit Eder Militao, por edhe alternativë e mirë për të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori