Në mbrëmjen e së mërkurës do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Evropës mes Chelseat dhe Liverpoolit.

Ndeshja zhvillohet në Stamboll, ku dy klubet e njohura do të përballen Voldafone Park.

Është hera e parë që nga viti 2008, kur të dy garat fitohen, pa qenë asnjeri klub spanjoll.

Djemtë e Jurgen Klopp e kani nisur mirë sezonin duke fituar 4-1 ndaj Norëich, ndërsa e kundërta ka ndodhur me Chelsean, ku pësoi 4-0 ndaj Manchester Unitedit.

Duke e shikuar këtë formacion, shihet dukshëm mbizotrimi i Liverpoolit me kualitet.

Në një ndeshje interesante edhe një formacion i kombinuar do të ishte interesant. /Telegrafi/    

 Kepa Arrizabalaga

Trent Alexander-Arnold

Joe Gomez

Virgil van Dijk

Andy Robertson

N’Golo Kante

Fabinho

Jorginho

Mohamed Salah

Roberto Firmino

Sadio Mane

Formacioni i kombinuar