LAJMI I FUNDIT:

Demi Moore jep detaje për sëmundjen e rëndë të Bruce Willis, po përgatitet për t’i dhënë lamtumirën

Demi Moore jep detaje për sëmundjen e rëndë të Bruce Willis, po përgatitet për t’i dhënë lamtumirën
Bruce Willis me vajzën e tij

Kanë kaluar disa vite që kur u publikua lajmi se aktori Bruce Willis ishte diagnostikuar me demencë frontotemporale, e cila gradualisht po e shuan jetën e yllit të filmave si saga “Die Hard”.

Willis, i cili në vitet ’80, ’90 dhe në dekadën e parë të shekullit të 21 ishte një nga aktorët kryesorë në filmat aksion, ka qenë i mbyllur në shtëpinë e tij për më shumë se dy vjet nën kujdesin e familjes së tij, të cilët nuk e kanë lënë për një moment në këto kohë të vështira.

Në fakt, gjendja shëndetësore e aktorit është publike falë lajmeve të ndara nga gruaja dhe fëmijët e tij në rrjetet sociale, por edhe nga aktorja Demi Moore, e cila edhe pse është divorcuar nga Willis për më shumë se tre dekada, vazhdon të ofrojë mbështetje për të.


Bruce Willis

Ata kanë bashkë tri vajza dhe 13 vite martesë.

Diagnoza e afazisë - gjendja shëndetësore e Bruce Willis thuhet se po përkeqësohet
Lexo po ashtu Diagnoza e afazisë - gjendja shëndetësore e Bruce Willis thuhet se po përkeqësohet

Demi Moore po përgatitet për më të keqen

Burimi shpjegoi se si Moore po ndryshon mentalitetin e saj pasi gjendja e artistit vazhdon të përkeqësohet.

“Ajo ndihet jashtëzakonisht mirënjohëse. Ajo ka kaluar jetën e saj me të dhe është mirënjohëse për të gjitha gjërat që kanë kaluar”, tha burimi.

Aktorja e filmave të tillë si “Indecent Proposal” dhe “Lieutenant O’Neil” beson se kjo situatë e ka mësuar se si të bëhet e fortë.

“Të shohësh atë duke kaluar nëpër betejat e tij i ka treguar Demit se si të jetë e fortë. Është kaq e hidhur, por edhe frymëzuese”, tha burimi.

“Ajo e admiron kaq shumë Bruce dhe po përgatit veten për lamtumirë emocionale”. /Telegrafi/

Bruce Willis dhe Demi Moore

Në trend Magazina

Më shumë
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Adele u xhirua duke iu bërtitur tifozëve të Holandës - videoja dhe reagimi i saj bëhen virale në rrjetet sociale

Magazina
Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Nora Istrefi sjell pamje nga klipi i ri, po vjen në bashkëpunim me Teuta Selimin

Magazina
Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve e një modele e suksesshme me mbi tre milionë ndjekës në Instagram

Magazina
Kalo në kategori