LAJMI I FUNDIT:

Data dhe ora kur zhvillohen takimet e 1/8 së finales në Kupën e Italisë

Data dhe ora kur zhvillohen takimet e 1/8 së finales në Kupën e Italisë

Federata e Italisë ka njoftuar për datat dhe orët në 1/8 e finales në Kupën e Italisë, tetë ndeshje të shpërndara në pesë ditë në kohë të ndryshme.

Reklama

Gara e dytë më e madhe në Itali fillon me sfidën Milan-Torino më 12 janar dhe përfundon me Lazio-Parma më 21 janar.

Raundi i 1/8 së finales:

E martë, 12 janar

Milan-Torino (ora 20:45)

E mërkurë, 13 janar

Fiorentina-Inter (ora 13:00)

Napoli-Empoli (ora 16:45)

Juventus-Genoa (ora 20:45)

E enjte, 14 janar

Sassuolo-SPAL (ora 17:30)

Atalanta-Cagliari (ora 21:15)

E martë, 19 Janar

Roma-Spezia (ora 21:15)

E enjte, 21 janar

Lazio-Parma (ora 21:15). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori